• گروه مهندسی تهرانیان وب

  • Info@tehranianweb.com

  • 02188976443-02188976445

تغییر نام آیکون میان‌بر در اندروید + آموزش

اگر دوست دارید گوشی یا تبلت اندروید تان را برای خود شخصی سازی کنید و نام آیکون های میانبر آن را نیز تغییر دهید این ترفند را تا انتهای بخوانید.

اگر دوست دارید گوشی یا تبلت اندروید تان را برای خود شخصی سازی کنید و نام آیکون های میانبر آن را نیز تغییر دهید این ترفند را تا انتهای بخوانید.

به گزارش دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کاربران به صورت عادی قادر به تغییر نام آیکون نرم‌افزارهای نصب شده در سیستم عامل اندروید نیستند. حتی اگر به روش‌های غیرعادی هم اقدام به این کار کنند، پس از اجرای نرم‌افزار مورد نظر یا جستجوی آن در مسیر Settings→ Apps، متوجه عدم تغییر نام نرم‌افزار مورد نظر خود خواهند شد. اگر می‌خواهید این کار را به گونه‌ای انجام دهید که نام آیکون میان‌بر نرم‌افزار برای همیشه ثابت باقی بماند، ادامه‌ی مقاله را مطالعه کنید.

برای تغییر نام آیکون میان‌بر نرم‌افزار مورد نظر، شما نیازمند نصب لانچر سفارشی اندروید هستید. به عنوان نمونه می‌توانید از Nova Launcher یا Apex Launcher که هر دو به صورت رایگان برای دانلود از طریق گوگل پلی در دسترس هستند بهره‌مند شوید. ما در این مقاله از نُوا لانچر (Nova Launcher) استفاده می‌کنیم.

با فرض این که نوا لانچر را نصب کرده‌اید و درحال استفاده از آن به عنوان لانچر پیش‌فرض دستگاه اندرویدی هستید، می‌توانید نام هر آیکون میان‌بر مربوط به نرم‌افزار خاصی را تنها با انجام چند مرحله‌ی کوتاه زیر، تغییر دهید. تصویر زیر، صفحه‌ی خانگی اندروید ۶ ملقب به مارشمالو را نشان می‌دهد که نوا لانچر به صورت پیش‌فرض بر روی آن نصب و فعال شده است. می‌خواهیم نام آیکون میان‌بر نرم‌افزار Play Music را به Play Silence تغییر دهیم.

۱- انگشت خود را به مدت چند ثانیه روی آیکون نرم‌افزار نگه دارید تا منوی مربوط به تغییر نام ظاهر شود.تغییر نام آیکون میان‌بر در اندروید + آموزش۲- دکمه‌ی Edit را لمس کنید.


تغییر نام آیکون میان‌بر در اندروید + آموزش۳- روی نام اصلی نرم‌افزار ضربه بزنید.تغییر نام آیکون میان‌بر در اندروید + آموزش۴- نام جدید مورد نظر را تایپ کرده و کلید Done را لمس کنید.


تغییر نام آیکون میان‌بر در اندروید + آموزش۵- کار تمام است. نام جدید برای همیشه ثابت باقی خواهد ماند.


تغییر نام آیکون میان‌بر در اندروید + آموزش


1397/10/28

آیا میخواهید موبایل اپ یا وب سایت بسازید؟ حتما از مشاورین ما سوال بفرمایید ؟

عضویت در خبرنامه

برای دریافت تازه ترین ها اولین نفر باشید